Poradna

Gelové nehty v pedikúře

Hana Hušková
19.05.2015 | 14:59:35
Michaela Bílá - akryl na nedorostlém nehtu

Dobrý den! Dle mého názoru nebylo vhodné aplikovat na narušený nehet gel, zvláště akryl. Doporučuji Vám nehet nechat volně odrůstat, a kvalitně i šetrně odbrušovat. Zároveň se nehtová plotna i tvaruje, takže bude zachována i estetika. Též je na místě použít preventivně přípravek určený na mykózy a onychomykozy, vzhledem k tomu, že narušený nehet je velmi náchylný k infikaci. Nutno počítat s tím, že celý nehet odrůstá asi 1 rok, nicméně kvalifikovaná pedikérka si s tím určitě poradí. Přeji Vám pěkné dny z Pardubic, Hušková Hana DiP.

Michaela Bílá
18.05.2015 | 11:01:28
akryl na nedorostlém nehtu

Dobrý den, prosím o radu a názor na situaci: Slezl nehet z palce, kvůli malým botám. Postupně začal dorůstat nový, ale uprostřed ploténky se udělal důlek. Nový nehet je vyrostlý zatím z půlky je i na tom důlku a nevypadá to pěkně. Byla jsem přemluvena dát na to gel, aby se nehet opticky srovnal a prodloužil přes celou plochu. Teď z toho nemám dobrý pocit. Nemůže se tím gelem dorůstání nového nehtu nějak zastavit, nebo více zdeformovat? Nevím, co s tím mám do budoucna dělat. Jestli nechat pomalu odrůst, nebo to odbrousit? Děkuji s pozdravem M. Bílá

Poslední články

Edukační desatero pro diabetiky

Edukační desatero pro diabetiky Ve své praxi se často setkávám s diabetiky, kteří byli v dia- betické poradně opakovaně edukováni, jak pečovat o nohy a vybírat si takovou obuv, aby nedocházelo k poraněním, která právě pro ně mohou končit fatálně. Sama také všech- ny klienty s diabetem edukuji.

Číslování obuvi

Obuvnické míry obsahují délku chodidla, obvod prstových kloubů, nártu, paty, kotníku, lýtka a podkolení. U normální zdravě vyvinuté nohy je závislost těchto veličin tak zákonitá, že velikostní sortiment průmyslově vyráběné obuvi je vyhovující pro většinu lidí, takže je postačující si obuv vybírat podle délky. U stejné délky chodidla ale může být úplně jiná šíře - chodidlo může být užší nebo širší a šíře obuvi je označována písmeny abecedy.